-  Samobójstwa na wsi
#1
http://zielonewiadomosci.pl/tematy/socia...ernizacji/
Odpisz
#2
Ciekawe, szkoda że nie podali konkretnych liczb co do wskaźnika samobójstw a wielkości miejscowości. W każdym razie nie dziwi mnie to, mniej kobiet na wsiach, więcej mężczyzn o niskim statusie społecznym i bez wykształcenia, często pewnie brak pracy i ogólnie nienajlepsze perspektywy, zwłaszcza jeśli chodzi o taką wieś "zabitą dechami". Zresztą w tekście mowa chyba głównie o dość wąskiej grupie ludzi najbiedniejszych którzy "utknęli" na takiej typowej wsi, zwłaszcza w tym fragmencie o studiach:

"A teraz na studiach wyższych znajdzie się najwyżej jeden student z rodziny rolniczej na całym roku"

A przecież sporo ludzi, nawet z małych miejscowości studiuje i wyjechać do miasta to też nie jest aż taki duży problem, chyba że ktoś już założył rodzinę albo po prostu utknął - nie ma środków, jest niezaradny.
Odpisz
#3
Znaczy się mowa o takich chłopakach do wzięcia z Polsatu?
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Zasió:
  • Kaspar Hauser
Odpisz
#4
nie rozumiem Zas

nie podali konkretnych, ale napisali, że na wsiach wskaźnik jest najwyższy, w małych miasteczkach trochę niższy, jeszcze niższy w średnich miastach a najniższych w aglomeracjach.

napisali także przecież, że najczęsciej samobójstwa popełniają bezrobotni i rolinicy; co do powodów, nie znam się na socjologii, ale chyba trudno pisać o bezpośrednich przyczynach, a można wyciągać wnioski tj. jak w tekście: jakie grupy społeczne (więc w przypadku bezrobotnych i rolników łatwo można się domyślać), że jest na wsiach trudniejszy dostęp do opieki psychiatrycznej i psychologicznej, że leczenie takie jest inaczej społecznie postrzegane.

w tekście jest mowa o tym, o czym w tytule

jeszcze co do tego
(18 Mar 2019, Pon 2:00)ult napisał(a): A przecież sporo ludzi, nawet z małych miejscowości studiuje i wyjechać do miasta to też nie jest aż taki duży problem, chyba że ktoś już założył rodzinę albo po prostu utknął - nie ma środków, jest niezaradny.

ale w wywiadzie pada takie stwierdzenie:
Cytat:Najgorzej jest tam, gdzie się dziedziczy biedę i niemożność.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polki dwukrotnie rzadziej niż inne Europejki popełniają samobójstwa dziewczyna z naprzeciwka 43 917 12 Cze 2019, Śro 22:45
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Lit w wodzie pitnej a samobójstwa (hipotezy) Żółwik 0 128 10 Cze 2019, Pon 22:12
Ostatni post: Żółwik


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.