- Scjentologia?
#1
Po krótce chodzi w tym o to ,że mamy umysł analityczny i reaktywny. Analityczny czyli ten nad ,którym sprawujemy władze. Taki typowo rozsądkowy, gdzie możemy sobie wszystko logicznie poukładać. Możemy dojść do wniosku ,że nie ma potrzeby by bać się ludzi itd.

Reaktywny to ten gdzie nasza wola nie sięga. Na podstawie poprzednich doświadczeń (takich których nawet nie pamiętamy) umysł automatycznie rozpoznaje daną sytuację i jeśli jest ona podobna do jakiejś z przeszłości ,która wywołała u nas cierpienie fizyczne, psychiczne to ten umysł powoduje ,że się boimy. Odpowiada za nasze przetrwanie, ma na pewno wiele dobrych stron i w sytuacji zagrożenia życia nie musimy rozkminiać zbyt długo tylko zrobimy coś z tzw. automatu pod wpływem adrenaliny i strachu czyli np. uciekniemy przed zagrożeniem. Druga strona medalu to taka ,że jak kiedyś miałem nieciekawą sytuację z ludźmi to w kółko będę miał ten lęk i dyskomfort gdy ponownie będę wchodził w te sytuacje. Niestety niezależnie od naszej woli.

Chciałbym poznać Wasze opinie czy to kupujecie? Ten podział i to co mówi na ten temat ta cała scjentologia. Polecam poczytać na ten temat.

Czytałem też o tym ,że dla umysły reaktywnego nie ma znaczenia czas. Czyli bez znaczenie jest uraz sprzed 10 lat czy uraz sprzed 2 miesięcy chociaż prawdopodobnie urazy z okresu dzieciństwa mogą mieć największy wpływ na nasze zachowanie. Jeśli to prawda to moje zdanie jest takie ,że bez względu ile razy z tymi ludźmi będziemy mieć relacje to zawsze będziemy mieć ten dyskomfort chyba ,że damy radę wpłynąć na ten umysł reaktywny czy podświadomość, zależy jak to nazwiemy.
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.