- Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?
#1
"Musi być ciężko tym, którzy uznali autorytet jako prawdę, zamiast wziąć prawdę za autorytet."
G. Massey

Miałem obejrzeć taki film ~20 lat temu i wiedziałbym, czym się w życiu zajmę. Musicie to obejrzeć koniecznie. Matrix, jakiekolwiek filmy, czy fakty z historii przy tym, serio, wysiadają. Piszę poważnie jako znany Wam forumowicz.

[Obrazek: virgoiq8.th.png] Film trwa 2h, a na obejrzenie proponuję zarezerwować 4h.

Poniżej zapisałem luźne, nie skomentowane refleksje (mogą zdawać się wyrwane z kontekstu - zalecam czytanie dopiero po obejrzeniu filmu, poszczególne myśli oddzielone są od siebie wolnymi liniami i nie nawiązują do siebie). Film na początku jest odrzucający, zwłaszcza dla kogoś kto wierzy, ale zapewniam, że nie ma tam później bluźnierstw.

* * *

Czyli Bóg potrafi "przyjść" tylko w jeden sposób i odkupia nas więcej razy, tak dużo grzeszymy.

Nawet na samym wstępie Biblii mamy wzmiankę o swiatłości.

Czyli ja jestem diabelskim nasieniem, skoro przesypiam świt i większość dnia, albo to jest manifastacja odwrócenia się od Boga, inaczej mówiąc od życia. Bo Bóg to Słońce, a Słońce to Życie.

Jest jakaś nieścisłość w 21'42": "kąt nachylenia ziemi względem własnej osi"?!, a na filmie obrazowana jest zmiana kąta nachylenia osi ziemi do jakiegoś układu odniesienia (np. płaszczyzny układu słonecznego).

"Redukuje ludzką odpowiedzialność za sprawą "Boga" kontrolującego wszystko,..." (kolejny cytat z niezbyt eleganckiego tłumaczenia)

* * *

Tylko nie rozumiem jednego, po co konfiskować taśmę niezwłocznie po nagraniu, zamiast zapobiec temu nagraniu pojawiając się w tym miejscu 5 minut wcześniej?

Jednak pomimo tych minimalnych nieścisłości, bardziej wierzę wersji wydarzeń 11.09.'01 z tego filmu.

"9/11 była operacją "fałszywej flagi" użytą dla autoryzacji doktryn i funduszy potrzebnych do podniesienia imperializmu na wyższy poziom."

"... musi być wróg, by istniało społeczeństwo ..."

1h09'20" nie da się zacytować, to trzeba usłyszeć! "Przestępcą jest, kto unika polemiki." Solon

* * *

"Dajcie mi kontrolę nad produkcją pieniędzy, a przestanie mnie obchodzić, kto tworzy prawo." M. A. Rothschild

Takie wiadomości, jakie zawarte są w tym filmie, powinny być uświadomione ludziom powiedzmy w pierwszej klasie podstawówki, a nie żebym teraz dopiero się tego dowiadywał.

Czyli nie Hitler etc. tylko amerykanie, taki Rockefeller.

Pierwszy na mój celownik poszedłby Rockefeller. Niektórzy z Was pewnie wiedzą o moim upodobaniu do pewnego fachu.

"Czas zrozumieć, że ludzie którzy starają się zachować imperia i tworzyć imperia, robią to manipulując tymi, których chcą podbić."

"Nie wejdziesz więc w drogę ważnym ludziom myśląc zbyt wiele. Obudź się i zrozum, że są ludzie sterujący twoim życiem, a ty nawet o tym nie wiesz."

Taaaaaaak, a film ten wyprodukowała wytwórnia Rockefeller Company, żeby pokrętnie zrobić z nas jedność i użyć jednego chip'a, bo drogie w produkcji są. W każdym razie ostrożność nie zawadzi.

"Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły, świat pozna pokój." Jimi Hendrix

* * *

Miałem obejrzeć taki film ~20 lat temu i wiedziałbym, czym się w życiu zajmę. Déja vu?

Aha, nie kombinujcie z odpowiedzią. Ich jest wiele.
...

Wake up!
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy jesteśmy zwierzetami? Pete 119 17 976 12 Sie 2013, Pon 0:21
Ostatni post: Niered
  Kim jesteś? ciastek 11 1 133 22 Mar 2011, Wto 20:45
Ostatni post: goguś


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.