- skreślenie z listy uczniów?
#1
mam nadzieję, ze jest tutaj ktoś bardzo mądry i odopowie mi na to pytanie.
kiedy mogę zostać skreślona z listy uczniów, jeżeli nie jestem już objęta obowiązkiem szkolnym- mam 18 lat. Czy mnie też tyczy się ten przepis:
Cytat:2. Przez niespełnienie obowiązku, o którym mowa w art. 14 ust. 3, obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki należy rozumieć nieusprawiedliwioną nieobecność w okresie jednego miesiąca na co najmniej 50%
poza tym w ustawie o systemie oświaty nic więcej nie wyczytałam takiego, a w przepisach o postępowaniu egzekucyjnym w administracji nic nie skumałam za bardzo.
czy wcześniej muszę na przykład dostać ostrzeżenie, czy mogą mnie tak od razu skreślić? gdzieś pisało, że mam 14 dni na odwołanie się od takiej decyzji, od momentu powiadomienia. mam ok 180h nieobecności, przy czym wszystkie są usprawiedliwione, często choruję poza tym przez bóle głowy nie mogę się czasami skupić, więc nie idę do szkoły(nawiasem, w tygodniu mamy 39h lekcji).
poza tym nie mam problemów z nauką, z niczego nie grozi mi 1, czy dop.
poza tym są osoby, które mają więcej godzin nieobecnych, np. po 200, czy jeszcze więcej. bardzo proszę o odpowiedź jeżeli ktoś się orientuje.
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  naliczanie listy płac nova 3 2 403 17 Cze 2012, Nie 12:28
Ostatni post: gemsa84


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.