- Trwały wróg
#1
Dawno tu nie zaglądałam... Wiele się zmieniło    :Uśmiecha się: Dlaczego nie byłam ? Chciałam się zmienić, pozbyć się nieśmiałości, otworzyć się dla innych. Ale jak czytałam, niektórzy tu mają "problem z mówieniem.." Więc i tego mój też dotyczy. Moim wrogiem jest wielka nieśmiałość. Nie mogę komuś spojrzeć w oczy, nie mogę w ogóle patrzeć na ludzi (zwłascza w szkole), od razu nachodzi to niekontrolowane.. "wypieki na twarzy". Nie potrafię z nikim gadać, prócz mojej kumpeli. Nie potrafie tego kontrolować. Żadne postanowienia o zmianie nic nie dają, próbowałam. Próbuje dalej, a wyniki niżej 0. Gdy z kimś rozmawiam od razu gubię słowa, nie potrafie się wypowiedzieć i milcze, zła na siebie z chcęcią rozszarpania się. Poszłabym do psychologa czy gdzieś, byle to wyleczyć, ale w tej okolicy gdzie ja mieszkam nie ma żadnej takiej pomocy    :Smuci się: Jeszcze jedno ale: matka mi nie uwierzy. W ogóle ukrywam to, a gdy jej mówie że MOŻE mam fs, to od razu to bierze za żarty. Nie będe z rodzicami rozmawiać o tym, nie potrafię nie umię. Nie potrafie rozmawiać z ludźmi. Czy jest inny sposób na uleczenie nieśmiałość prócz lekarzy itp ? Bez rozmów czy coś takiego.. Gdyby nie ta nieśmiałość, byłabym w zupełności sobą, tego potrzebuję    :Smuci się:
''Za wzgórzem las, za lasem mrok
Za mrokiem cień dąbrowy
czekam na szept, czekam na krok
czekam na brzdęk podkowy...''

''[...] Myślisz, że jestem odmieńcem?
Oczywiście, że tak
Ale widzisz jedynie mą skórę
A mych uczuć nie znasz wcale.''
Odpisz
#2
Mam podobnie lub tak samo, często mam blokadę jak chcę coś powiedzieć lub się wypowiedzieć im więcej ludzi i mniej mi znanych tym gorzej. Problem w tym, że nie byłem rozmowny od zawsze, w szkole się nie udzielałem na lekcjach, przy jakiś spotkaniach ze znajomymi czy rodziną podobnie i teraz ciężko mi przychodzi taka rozmowa.
Nie wiem ile masz lat ale jak jesteś młoda to idź do lekarza sama lub powiedz rodzicom. Wiem, że to trudne ale jeśli jesteś w stanie to zrób to, bo szkoda marnowac zycie a czekanie nic nie daje
..But it was only fantasy.
The wall was too high,
As you can see.
No matter how he tried,
He could not break free...
Odpisz
#3
15 lat, od 9 fs dawała we znaki. I to nie jest tak łatwo powiedzieć, gdyż to i tak nic nie da...    :Obraził się:
''Za wzgórzem las, za lasem mrok
Za mrokiem cień dąbrowy
czekam na szept, czekam na krok
czekam na brzdęk podkowy...''

''[...] Myślisz, że jestem odmieńcem?
Oczywiście, że tak
Ale widzisz jedynie mą skórę
A mych uczuć nie znasz wcale.''
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.