- U progu największej rewolucji informacyjnej?
#1
https://www.youtube.com/watch?v=aR5N2Jl8k14

Można zaryzykować tezę, że wynalezienie pisma, druku, a potem googla zmieniało świat, bo rozszerzało objętość pamięci semantycznej, "magazynu wiedzy" człowieka. Kiedyś wszystko trzeba było pamiętać, potem można było sobie zapisać - obecnie możemy mieć dostęp do "całej" wiedzy w mgnieniu oka.


Sztuczna inteligencja, która potrafi sama się uczyć (np. sieci neuronowe) będzie rozszerzać pojemność ludzkiej pamięci operacyjnej, która jest odpowiedzialna za obróbkę informacji w czasie rzeczywistym - jest wyznacznikiem inteligencji. Mimo że ludzie przeszli daleką drogę od momentu, gdy ociosany kamień był najbardziej genialnym wynalazkiem, a postęp ludzkości ciągle nas zaskakuje, to sama pamięć operacyjna jest relatywnie mała, a jej "rozszerzanie" szło nam dość topornie (liczydła, "papierowe" techniki przetwarzania informacji) - dopiero komputery wprowadziły tutaj poważniejszą zmianę. Sztuczna inteligencja, która już jest faktem, będzie w stanie poszerzać naszą inteligencję w trudny do wyobrażenia sobie sposób. Zmieni się to jak będziemy projektować, tworzyć czy zarządzać. Co będziemy w stanie zrobić jeśli będziemy tysiąc razy bardziej inteligentni?
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.