- Uczucie "niepokoju"
#1
Witam po raz kolejny i po raz kolejny proszę o pomoc. Otóż nie wiem czy dobrze wytłumaczę uczucie które mam na myśli- zauważyłam że odkąd biorę leki często w nogach albo rękach czuję takie dziwne uczucie, jakby niepokój i muszę poprostu coś nimi robić, tak jakby rozsada mnie w tych miejscach energia, czasami nie spałam przez to bo z nie mogłam zasnąć- w każdej pozycji jest mi niewygodnie. Możecie pomyślić ze stres- ale gdy w mojej głowie nie denerwuje się niczym to to uczucie również występuje. Zaczyna mnie irytować, nie wiem czy jest to normalne, ale np. teraz nie mogę usiedzieć w miejscu, już wiem że nie będe mogła dzisiaj zasnąć. Czy może też tak macie i czy to jest od tabletek? Co z tym robić?
Odpisz
#2
Tak, mam tak.
Im większa dawka, tym bardziej wszystko "chodzi". Ale nie cały czas, przelotnie, chociaż czasami dosyć długo.
Odpisz
#3
W ulotce nie ma nic na ten temat? Pogadaj o tym z lekarzem, niech Ci powie czy masz się czego bać i czy to ustąpi.
Współczuję, bo na pewno nie są to przyjemne doznania :Stare - Kwaśny: Trzymaj się   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#4
Stabilizatory to trochę wyciszają, ale nie mija po nich. Najlepszym rozwiązaniem jest nie brać - jeśli możesz...

Na oddziale mówili, że to lęk. Na większych dawkach to się u mnie przejawia jako jeden wielki rozpierd***cz. Poziom tej energii jest tak duży, że prawie wariuje. Psychiatra może Ci powiedzieć, że to akatyzja, i że może wystąpić po lekach, ale ani nie wiadomo dlaczego, ani co to. Ja jadę na takiej jeździe od 3 lat, balansuje, odstawiam, biorę. Tak źle, tak niedobrze.
Odpisz
#5
insomnia co to znaczy "leki" ? Jaki/jakie lek/i konkretnie   :Stan - Niezadowolony - Przewraca oczami: ?
Odpisz
#6
Biorę Arketis od ok. 2 miesięcy na fobie i depresje. Na początku brałam 1 tabletkę dziennie i od czasu do czasu pojawiało się to uczucie. Teraz od ok. 1,5 tygodnia biorę 1,5 tabletki dziennie, bo dawka była za słaba (miałam huśtawki nastrojów itp.). Widzę różnicę, czuję sie lepiej ale to uczucie o którym piszę w temacie jest okropne, pojawia się coraz częściej. Wizytę u lekarza mam za ok. 2 tygodnie, więc nie wiem czy czekać na nią, czy pójść wcześniej. Nie wspominałam lekarzowi o tym uczuciu.

Napis na ulotce:
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Arketis:
-w przypadku wystąpienia u pacjenta takich objawów jak niezdolność do spokojnego siedzenia lub stania (akatyzja). Objawy takie występują zazwyczaj w ciągu pierwszych tygodni leczenie i może być konieczne dostosowanie dawki.
Odpisz
#7
Byłam u lekarza i powiedział że to prawdopodobnie zespół hipo- jakiś tam. Nie mogę znaleźć w necie o jaki zespół chodzi. Zalecił zmniejszenie dawki paroksetyny. Może ktoś mi pomoże i będzie wiedział o jaki zespół chodziło lekarzowi?
Odpisz
#8
Pewnie o hipomaniakalny. To jedno z określeń zaburzenia nastroju w CHAD-zie(chorobie afektywnej dwubiegunowej). Oczywiście to tylko psychiatryczny opis tego, czego nauka jaką jest psychiatria nie ogarnia - jest nazwa, jest spokój.
Odpisz
#9
Mam nadzieję, że ten zespół to skutek przyjmowania większej dawki mojego leku   :Stan - Niezadowolony - Smuci się: Oby zmniejszenie dawki pomogło... Dziękuje za pomoc   :Stan - Zadowolony - Całuje:
Odpisz
#10
Tak, spokojnie, to przez paroksetynę.

Ten lekarz jakiś niekonsekwentny. Zwiększa dawkę, bo lek działał za słabo, a teraz zmniejsza, bo objawy uboczne. Zazwyczaj się wtedy zmienia lek. Może pogadaj z doktorkiem na ten temat.
Odpisz
#11
Lekarka powiedziała, że gdy po zmniejszeniu dawki nadal będą jakieś problemy to będzie trzeba zmienić lek. No i jest źle- znowu dopadł mnie zespół hipomaniakalny mimo, że zmniejszyłam dawke i z początku czułam się lepiej...
Odpisz
#12
Mógłby mi ktoś coś doradzić?

Obecnie mam dwóch lekarzy psychiatróe- pierwszy do którego poszłam stwierdził u mnie depresje i fobie społeczną, to również ten u którego leczyłam sie paroksetyną i po niej wystąpił u mnie zespół hipomaniakalny, lek odstawił (choć wg. mnie nieprawidłowo) a teraz przepisał tylko stabilizatory nastroju, mówiąć że obecnie na rynku lekiem na fobie jest tylko paroksetyna a nie chce mi zaszkodzić skoro organizm ma problemy z przyjęciem jej.

Drugi lekarz jest nowy, byłam tylko raz u niego, miła osoba, która również ma fobię społeczną ale tylko w obecności dużej grupy ludzi, jak np. jest biegłą podczas procesu w sądzie. Powiedziała że nie mam depresji, ale fobię tak, przepisała paroksetynę i biorę ją, choć mówiłam o tym że wystąpił u mnie zespół hipomaniakalny po niej, ale spojrzała na mnie tak jakby nie wierzyła i myślała że mówię głupoty. Oprócz tego przyznała że leki mało dają i zaleca mi terapię grupową dla fobików.

I teraz mam problem- kogo słuchać?
Odpisz
#13
Trudno doradzić, ale co to za lekarz który, gdy mu mówisz o swoich objawach po danym leku, nie wiem, najwyraźniej nie przyjmuje tego do wiadomości i dalej go przepisuje.. Ja bym słuchał pierwszego, choć może dawka była za duża i może warto spróbować jeszcze raz?
Odpisz
#14
Sama nie wiem już o tym myśleć :Stare - Kwaśny: Paroksetynę odstawiłam ok. 3 tygodnie temu po mojej prośbie wobec drugiej lekarki i od tamtej pory biorę lek Depralin. Co kilka dni nadal dopada mnie to uczucie "niepokoju", wczoraj nie mogłam spać przez to więc wzięłam lek nasenny przepisany mi również przez tą drugą lekarz psychiatre. I tak miałam problemy z zaśnięciem, a teraz czuje się jakaś taka bardzo zamroczona i zaspana, więc więcej razy już nie wezmę tego leku na sen. Dzisiaj też mam to uczucie, choć już troche słabsze. Skąd u mnie to uczucie niepokoju skoro paroksetyny już nie biorę?
Odpisz
#15
Kurczę, z tym zaspaniem to jeszcze bardziej pasujesz do tego, co ja przeżywam na lekach. Z tym, że u mnie to nie jest zaspanie, a takie dziwne wkurzające, przytłaczające uczucie, bardziej zamroczenia, i ścisku głowy.

A to, że dalej masz te objawy. Po odstawieniu powinny przejść. Ale nie koniecznie od razu. 3 tygodnie to jednak długo. Z mojego doświadczenia wynika, że może się utrzymywać dłużej, jak bierzesz stabilizator nastroju. Bierzesz?
Odpisz
#16
Ja zaspana jestem nawet jak nie biore leków- od ponad 2 lat nie było dnia żebym wyspała się i wstała niezmęczona   :Stan - Niezadowolony - Smuci się: I czasami też mam takie zamroczenia jak Ty, sosen.

A stabilizatora nastroju nie biorę- pierwsza lekarz chciała mi go przepisać bez żadnego leku na fobię więc nie zgodziłam się i wtedy zmieniłam na drugą.
Odpisz
#17
a może po prostu jesteś zaniepokojona jak bierzesz te leki, bo boisz się co one złego spowodują i czekasz na ten moment, wypatrujesz uważnie każdą anomalie. jeżeli to prawdopodobne dla Ciebie to przewertuj dokładnie ulotkę wówczas zweryfikujesz co jest prawdopodobne a co jest tylko obawą. 3mka
Odpisz
#18
Każdy antydepresant mi szkodzi- tzn. mam po nim zespół hipomaniakalny i to uczucie występujące w wątku- może to akatyzja, nie wiem. Skończyłam więc "przygodę" z antydepresentami i teraz zaczynam ze stabilizatorami nastroju. Będe musiała chodzić na terapię jesli chodzi o fobię, bo leki na nią muszę sobie odpuścić   :Stan - Niezadowolony - Smuci się:
Odpisz
#19
Stabilizatory też działają antydepresyjnie. Może nie na motywację, ale na nastrój tak. To są takie znieczulacze emocjonalne.
Odpisz
#20
W takim razie jak wystąpiła hipomania polecam łączyć antydepa np seroxat rano + na noc przyciszający stabilizator,z biegiem czasu hipomania zaniknie,nastrój,napęd,się wyrównają a lęk będzie wyciszony...pozdrawiam
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.