- Udziielanie się w instytucjach kultury.
#1
Witam.
Chciałem się zapytać czy są wśród Was takie osoby które uczęszczają do jakichś grup zrzeszających ludzi o podobnych zainteresowaniach do Was byście mogli przełamywać swoją fobię? Głównie mam tu na myśli udzielanie się w teatrach, jakichś akcjach, spółkach, fundacjach, zgrupowaniach i wszystkiemu temu co tym podobne.
Mnie właśnie interesuje to czy opłaca się zapisać do takiego teatru (polecicie jakieś?). Nie tylko ze względu na przełamywanie fobii, czy chęć poznania nowych ludzi, ale po prostu po to by móc się realizować i pokonać swoje słabości, a potem - być może - by wystąpić w jakimś serialu po wygraniu jakiegoś castingu, lub robić cokolwiek innego związanego w kierunku artystycznym. Byleby mieć jakieś źródło dochodu, i robić to co jest zgodne z moją osobowością. Nie musi to być aktorstwo.
Jedynym dyskomfortem jest to, że źle bym się czuł wiedząc, że gram w teatrze - co by tu nie mówić czy pisać - amatorskim. To nie moja wina, że to słowo ma wydźwięk pejoratywny. Sam wolę nazywać takie miejsca teatrami pasjonatów, ale nic chyba już z tym się nie da zrobić. No, chyba, że byłyby prowadzone przez jakichś profesjonalistów-aktorów. Poza tym, obawiam się, że nie poradziłbym tam sobie ze swoimi ruchami, mimiką, i z problemami przy rozumieniu i interpretowaniu tekstu (słaby jestem z polskiego), ale od zawsze chciałem występować na scenie, tyle, że nie miałem odwagi by to publicznie komuś wygłosić. Boję się niezrozumienia, kompromitacji, a już tym bardziej dobija mnie fakt, że nikt tak naprawdę takimi teatrami się nie interesuje poważnie. I weź tu teraz bądź mądrym.    :Obraził się:
Czy Wy udzielając się w takich instytucjach robicie to głównie z własnej inicjatywy, czy jednak ciążą na was względy bardziej cyniczne? Bo jeśli o mnie chodzi to nie ukrywam, że zależałoby mi na tym, by ktoś o mnie usłyszał, i żebym miał jakieś źródło dochodu z hobby.
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co ma złego sie wydarzyć, to się wydarzy. aneczka36 33 7 577 11 Wrz 2008, Czw 16:31
Ostatni post: Nitka


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.