- UFO - wierzyć/nie wierzyć?
#1
Temat istot pozaziemskich, które co jakiś czas według różnych doniesień mają odwiedzać naszą planetę stał się niemal powszechny. Człowiek od zawsze żywił głęboką wiarę w to, że nie jest sam na świecie, że gdzieś bliżej lub dalej znajdują się inne inteligentne formy istnienia, podobne naszym kultury, wysoko rozwinięte cywilizacje, które od czasu do czasu stykają się ze sobą, weźmy choćby fragment z Biblii, czy nie brzmi to jak opis spotkania z UFO?

I spojrzałem, a oto gwałtowny wiatr powiał z północy i pojawił się wielki obłok, płomienny ogień i blask dookoła niego, a z jego środka spośród ognia lśniło coś jakby błysk polerowanego kruszcu. A pośród niego było coś w kształcie czterech żywych istot. A z wyglądu były podobne do człowieka, lecz każda z nich miała cztery twarze i każda cztery skrzydła. Ich nogi były proste, a stopa ich nóg była jak kopyto cielęcia i lśniły jak polerowany brąz. Pod ich skrzydłami z czterech stron były ludzkie ręce; a te cztery żywe istoty miały twarze i skrzydła. Ich skrzydła nawzajem się dotykały; ich twarze nie obracały się, gdy się posuwały, każda posuwała się wprost przed siebie. Ich oblicza wyglądały u wszystkich czterech z przodu jak twarz ludzka, z prawej strony jak twarz lwa, z lewej strony jak twarz wołu, a z tyłu jak twarz orła. Takie były ich oblicza. A ich skrzydła były rozpostarte ku górze; u każdej dwa nawzajem się dotykały, a dwa przykrywały ich ciała. Każda posuwała się wprost przed siebie; szły tam, gdzie Duch chciał, aby szły, a posuwając się nie obracały się. A pośrodku pomiędzy żywymi istotami było coś jakby węgle rozżarzone w ogniu, z wyglądu jakby pochodnie; poruszało się to między żywymi istotami. Ogień wydawał blask, a z ognia strzelały błyskawice... A gdy spojrzałem na żywe istoty, oto na ziemi obok każdej ze wszystkich czterech żywych istot było koło. A wygląd kół i ich wykonanie były jak chryzolit i wszystkie cztery miały jednakowy kształt; tak wyglądały i tak były wykonane, jakby jedne koło było w drugim. Gdy jechały, posuwały się w czterech kierunkach, a jadąc nie obracały się. I widziałem, że wszystkie cztery miały obręcze, wysokie i straszliwe i były dokoła pełne oczu. A kiedy żywe istoty posuwały się naprzód, wtedy i koła posuwały się obok nich, a gdy żywe istoty wznosiły się ponad ziemię, wznosiły się i koła... A gdy posuwały się, słyszałem szum ich skrzydeł...

Również w innych tekstach religijnych i kulturowych, w mitach, jest zawartych dużo opowieści o ludziach z nieba.
W dwudziestym wieku przybrało to postać dyskusji o wysoko rozwiniętych pozaziemskich istotach, które przewyższają nas znacząco poziomem techniki i nie rzadko są obserwowane w różnych rejonach świata. Pojawił się również temat uprowadzeń przez obcych.

Wielu wierzy w UFO, wielu także odrzuca to jako nonsens z powodu braku twardych dowodów. Może warto się zastanowić, dlaczego mielibyśmy być sami we wszechświecie, dlaczego, skoro kosmos jest tak ogromny, nie istnieją gdzieś inteligentne formy życia? Dlaczego mielibyśmy być jako ludzie tacy wyjątkowi i sądzić, że jesteśmy centrum wszechświata? Wcale tak być nie musi, równie dobrze możemy być jedną z wielu inteligentnych specyficznych dla siebie form istnienia, które nieraz wchodzą ze sobą w koegzystencję.

Co myślicie na ten temat, jakie rodzą się odnośnie tego pytania w waszych głowach? Mnie interesuje to zjawisko, pociąga bowiem za sobą wiele przemyśleń. Sądzę, że mogą istnieć obce formy życia, równie inteligentne jak ludzie lub bardziej. Miałam takie okresy w życiu, że autentycznie bałam się uprowadzenia przez obcych, zastanawiałam się nawet, czy nie doświadczyłam kilka razy czegoś takiego...
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.