- USA a bliski wschód i inne
#1
Kontynuacja z wątku Stapa:

~

Clint Ruin napisał(a):Ameryka jest samowystarczalna energetycznie i chodzi o długofalową walkę o ceny.
Tak, i to przekłada się na to, co piszę, bo jak USA przejmie ropę na wschodzie, to skoczy na 1 miejsce producenta ropy, a mając większość, w tym wypadku znaczną, jeżeli weźmiemy pod uwagę całe i wszystkie ciapaklandy; to będzie mogła tą ceną żonglować jak sobie zechce, czyli oczywiście na swoją korzyść.

Clint Ruin napisał(a):Zrzucili na Syrię stonkę zarażającą pragnieniem demokracji, czy był to wynik trzydziestoletniego, rosnącego w siłę reżimu i budzących się radykałów?
Reżim i cała reszta była tylko pretekstem, by wjechać, wytłumaczeniem prowadzenia polityki zbrojnej, bo przecież nie powiedzieliby "zbieramy ekipę i jedziemy zabrać im ropę", bo by zaraz znaleźli się obrońcy i nowi wrogowie, a po co robić sobie trudności?

Clint Ruin napisał(a):Po części są to echa arabskiej wiosny, po trosze rosnący poziom życia rozwiniętej przecież Syrii, w której ludziom brakowało standardów zachodnich.
Oni właśnie te zachodnie standardy odrzucają, nie chcą i generalnie kogo się z nich nie zapyta, to nienawidzi USA, bo przyjechali i bili.

Clint Ruin napisał(a):To, że materialnie jest im dobrze nie oznacza, że nie chcą mieć większej roli jako jednostki.
Tak i to się USA nie podobało, bo istniało ryzyko pojawienia się nowego, groźnego konkurenta, czy to gospodarczego, czy militarnego.

Clint Ruin napisał(a):A Ameryka przyniesie gwiaździsty sztandar, da upust swej gospodarce opartej od II Wojny Światowej na zbrojeniach, przy okazji coś sobie ugra - win-win.
Tam może było, zanim USA nie zapukało lufą od karabinu.
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polityka międzynarodowa, geopolityka i inne geo- BlankAvatar 29 1 177 05 Lip 2019, Pią 22:01
Ostatni post: BlankAvatar
  Czy wyznajecie inne wyznanie/religię niż rzymskokatolicka? Piesek 25 480 26 Cze 2019, Śro 17:23
Ostatni post: Piesek


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.