- utożsamianie się z wypowiedziami innych
#1
Też to macie.Często jak czytam posty innych osób w konkretnym temacie który mnie intersuje np.małomówność to staram się je jakoś zapamiętać pewne fragmenty.Czasem fragmenty takich postów zapisuje sobie na kartce.Robie to dlatego żeby wiedzieć co powiedzieć jak mnie ktoś zapyta dlaczego jest np. małomówny albo dlaczego nie mam jeszcze dziewczyne.Nie sądzicie żed jest to trochę nienormalne żeby dorosły człowiek nie potrafił powiedzieć to co czuje.Chciałbym się tak wypowiedzieć na konkretny temat jak inne osoby na tym forum czy innym.
Odpisz
#2
Może nie do końca tak samo, ale owszem, zdarza się, że staram się zapamiętywać jakieś błyskotliwe wypowiedzi innych, by samemu móc w pewien sposób w odpowiednich momentach (rozmowy) zabłysnąć. Czasem się udaje, zazwyczaj jednak pamiętam, że coś tam takiego fajnego było, ale za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć co. Jednak jeśli się już uda, przeważnie dodaję, że autorem nie jestem więc proszę nie posądzać mnie o plagiat   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:

Nawet jeśli nie jest to do końca normalne, nie musi być zaraz nienormalne. Doszedłem do wniosku, że w życiu trzeba jak najwięcej kombinować i starać sobie je ułatwiać, w jaki sposób tylko możemy. Zbaczając nieco z tematu, kiedyś wmawiałem sobie, że ucząc się na sprawdzian jestem lepszy (i będę mądrzejszy) od tych, którzy robią ściągi. Oceny jednak były porównywalne, wiedza po niedługim czasie wyparowywała, a ja miałem poczucie straconego czasu. W życiu zawodowym, czy jakimkolwiek innym ci świętoszkowaci i praworządni często myślą, że dzięki swojej solidności zostaną docenieni. Z rezultatem CO NAJMNIEJ różnym. Wiem że nie można uogólniać bo zdarzają się różne sytuacje, ale no, chyba tak jest zazwyczaj. Także jeszcze raz, wychodzę z założenia, że jeśli mamy okazję do uproszczenia swojego żywota, dlaczego z niej nie skorzystać? A zapisywanie sobie na kartce złotych rad, by mieć do nich łatwiejszy dostęp, nie jest chyba znowu takim niemądrym pomysłem, wręcz przeciwnie   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#3
Ja czasami potrafię przywłaszczać sobie wypowiedzi oraz historie innych, wplatać je w swoje wypowiedzi, czyniąc je swoimi...w ten sposób tworze ta swoja otoczkę normalności dla innych osób, ubarwiam życie, żeby nie myśleli ze nigdzie nie bylem, nic nie przeżyłem, ze jestem inny. Potrafię nawet sobie nieraz wkręcić taka rzecz, jak bym zupełnie był w niej obecny i traktować ją zupełnie poważnie. Ciężko to nazwać mitomanią bo rzadko to robię, ale jednak się zdarza.
Odpisz
#4
Bywa i tak, później tylko mam straszne wyrzuty sumienia. Samego siebie nie oszukam.
Odpisz
#5
Ja też zapamiętuję wypowiedzi innych, które mi się podobają, i później z nich korzystam. Mam bardzo dobrą pamięć słuchową, więc bardzo łatwo zapamiętuję takie rzeczy.
Odpisz
#6
Jak pewien polski filozof rzucił "ale urwał!!!" to całkiem sporo osób to zapamiętało i potem cytowało. Czyli coś w tym jest.
Odpisz
#7
Ja czasem zapożyczam wypowiedzi z gier, filmów, książek i używam w swoich wypowiedziach.
Odpisz
#8
Ja też często zapożyczam wypowiedzi z filmów (z książek mniej, bo mam kiepską pamięć wzrokową i bardzo dobrą słuchową). Nieraz prowadzę z siostrą całe dialogi złożone z filmowych cytatów; jakiś czas temu mama wydała nam serię poleceń a my chórem: "o jak się cieszymy, wybacz że nie podskoczymy z radości - boli nas grzbiet". Mama zaniemówiła   :Stan - Uśmiecha się:.
Odpisz
#9
A moim zdaniem to zupełnie normalne, że czerpiemy inspirację z wyrażonego przez innych zdania, które zgadza się z naszym   :Stan - Uśmiecha się: robię tak dość często, bo nie ma co na siłę sklecać czegoś od siebie, skoro ktoś już to ładnie i zgrabnie wyraził.
Odpisz
#10
Korzystanie z wypowiedzi innych jak nam się podobają? A co w tym złego? To tylko forma nauki.   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#11
Ja robie to nieświadomie. Mówie coś zapożyczonego, ale dopiero później zdaję sobie sprawę, że to nie do końca moje.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zasmucanie innych klocek 17 3 171 06 Maj 2018, Nie 5:11
Ostatni post: Maxx
  Jak nie przejmować się zdaniem innych osób? vanitass 63 4 849 22 Mar 2016, Wto 14:07
Ostatni post: mokebe
  Huśtawki emocji przez słowa i zachowania innych do nas stap!inesekend 2 897 09 Mar 2016, Śro 22:42
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Olewanie przez innych Luctucor 12 1 777 31 Gru 2014, Śro 23:50
Ostatni post: Luctucor
  strach przed odrzuceniem przez innych Nar 29 2 672 29 Paź 2014, Śro 17:07
Ostatni post: UnikamSiebie
  Boisz się, bo się boisz...? pomarancza44 2 1 162 15 Wrz 2014, Pon 12:41
Ostatni post: Mizantrop
  Nie daje mi spokoju błędne zdanie innych o mnie qwerty11 18 3 238 21 Kwi 2010, Śro 22:23
Ostatni post: Lostfee
  Czy wasze wypowiedzi są krytykowane przez innych? Tragizm 5 1 836 23 Paź 2009, Pią 19:14
Ostatni post: młodziutka18
  Lepsza od innych. la_luna_negra 19 4 013 20 Mar 2009, Pią 22:39
Ostatni post: Zielona Kredka


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.