- Uzasadnione obawy
#1
A co jeśli obawy przed przykrymi sytuacjami mają prawdziwe powody?
Chciałbym podzielić się tym jak widzę tolerancję wobec ludzi chorych nerwowo.
Każdego dnia spinam się, gdy już dochodzę na przystanek autobusowy, bo wiem, że ZAWSZE będzie jakaś akcja :] nie mija minut pięć, jak pada pierwszy epitet "nienormalny", później poprawka w autobusie, czasami bywają dni, że w zatłoczonym mieście nie mogę przejść w spokoju 100 metrów, żeby ktoś mnie nie skomentował. Na dokładke mam jeszcze młodzież pod domem. Każdy musi dokładnie pokazać palcem, żeby nie było wątpliwości kto tu jest "nienormalny"
Powodem była wcześniej widoczna wada wzroku - oczoplons
Takie bezmyślne pokazywanie palcem doprowadziło finalnie do fobii i nerwowych ruchów.
Z czasem zacząłem odrobinę się uspokajać, ale akty nietolerancji wracają mnie do początku, błędne koło.
Odpisz
#2
No tak, tylko że takie epitety nie są w stanie Ci nic zrobić i to musisz zrozumieć. One nie są powodem wyzwalania przez twój organizm takiej reakcji lękowej. To jest właśnie ta nieracjonalna część. Nikt nie każe Ci tak reagować. Możesz się uodpornić na takie zaczepki, z czasem nauczyć się na nie odpowiadać. Nie jesteś w stanie(tak mi się wydaje) naprawić swojej wady wzroku, więc pozostaje Ci ją zaakceptować, a każdego człowieka który ma z tą wadą jakiś problem uważać za głupiego. To w sumie jego problem, a nie twój.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Sosen:
  • dominik
Odpisz
#3
ignorować takie komentarze, nie mają one na celu pomóc nikomu, humor sobie tylko ktoś poprawia Twoim kosztem, dlatego nie powinieneś brać takich słów do siebie, ponieważ są one na wagę gówna.
Później tylko niepotrzebnie zalegają człowiekowi w psychice...
Odpisz
#4
Sosen napisał(a):One nie są powodem wyzwalania przez twój organizm takiej reakcji lękowej.


Ja właśnie uważam odwrotnie ,
to jest bardziej destrukcyjne dla psychiki niż fizyczne " zaczepki ".


Olać to sobie można jeśli to się zdarza raz na jakiś czas ,
ale nie przy każdym wyjściu z domu   :Stan - Zastanawia się:
Odpisz
#5
Ludzie często zachowują się beznadziejnie, zanim kogoś wskażą palcem, powinni najpierw się zastanowić, jak by to było, gdyby nastąpiła zamiana ról.
Odpisz
#6
Musisz sobie uzmyslowic i powiedziec,ze to sa osoby niewazne, ktore nic dla Ciebie nie znacza i one nie beda wplywac na Twoj nastroj i Twoje uczucia, wiec to co robia albo mowia nie ma znaczenia, jest nic nie warte.Takim to trzeba tylko wspolczuc glupoty. Powiedziec sobie pod nosem: A smiej sie pajacu!!!!!!!!!!!
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.