- walka płci + zanik różnic między płciami
#1
Skoro już sobie rozmawiamy o wszystkim to podrzucam kolejny temat.
Czy uważacie, że coś takiego jak walka płci istnieje? Często można usłyszeć narzekania przedstawicieli jednej płci na drugą, budowanie stereotypów, niezrozumienie wywołane różnicami. Z drugiej strony wygląda na to, że w wyniku tej walki zaczęły się zacierać pewne różnice między płciami: kobiety przejmują męskie role, mężczyźni przejmują kobiece role (i coraz częściej też nie chcą, żeby wymagać od nich takich rzeczy jak od ich przodków czyli np. większej opiekuńczości czy obrony dla kobiety - no przecież chciały być niezależne to niech się teraz same bronią, a mężczyźni chcą, żeby ktoś zaopiekował się nimi). Czy to prowadzi do czegoś dobrego? Prof. seksuologii Zbigniew Lew Starowicz powiedział na jednej z konferencji, że do jego gabinetu trafiają pary, w których partnerzy tak się właśnie do siebie upodobnili i zanikło między nimi pożądanie, tłumaczył, że przyciągają się mężczyźni kobiety przyciagają się własnie dlatego, że są różni i to pod względem biologicznym i pod tym względem, że mają inne role. Co wy sądzicie na ten temat?

http://mateuszgrzesiak.natemat.pl/75107,...egralyscie

http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com...etami.html
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wojna i rywalizacja płci o dominacje jako źródło konfliktów? rafael12 2 332 30 Gru 2018, Nie 16:54
Ostatni post: tenoch2
  Znieczulica społeczna. Zanik więzi społecznych, rodzinnych. Sosen 64 30 958 21 Cze 2016, Wto 0:03
Ostatni post: Wolfy


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.