- Wczesne planowanie/rozmyślanie swoich zachowań
#1
Nie wiem czy temat był poruszany ale generalnie sprawa wygląda następująco: zauważyłem, że wcześnie wstaje z głębokiego snu (o godz. 2, 3 lub 4 rano / zasypiam zazwyczaj bez problemu w okolicach 11) na rzecz "półsnu" podczas którego planuje sobie jak się powinienem zachować/co powiedzieć jeśli dojdzie do sytuacji werbalnych lub zwyczajnie kontaktowych. Czasami też budzę się bo rozmyślam o sytuacjach, które wg mnie postawiły mnie w nie najlepszym świetle w mijającym dniu.
Pytanie jest następujące: co zrobić aby tak o tym nie myśleć bo naprawdę dobry sen to połowa sukcesu na dobre samopoczucie w ciągu dnia ?

Ps. przy okazji jak się nazywa ta metoda oparta na akupunkturze różnych partii ciała bo jak zauważyłem zajmuje o wiele mniej czasu niż medytacja a być może jest równie dobra. Być może taka praktyka przed snem spowoduje że będę spał spokojnie.
Odpisz
#2
moze chodzi ci o EFT? Emotional Freedom Techniques
Odpisz
#3
Cytat:Pytanie jest następujące: co zrobić aby tak o tym nie myśleć bo naprawdę dobry sen to połowa sukcesu na dobre samopoczucie w ciągu dnia ?
Przestać się przejmować ewentualną porażką. A najlepiej w ogóle przestać podchodzić do kontaktów międzyludzkich na zasadzie sukcesu i porażki.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.