- Wszystko o jedzeniu + dziennik odżywiania
#1
Jako, że często w różnych wątkach tworzą się offtopy na temat jedzenia, założyłem ten temat. Tutaj możecie pisać o wszystkim co ma związek z jedzeniem. O dietach, promocjach, swoich nawykach, co lubicie, a czego nie, jak się na co dzień odżywiacie. Mile widziane też pytania na temat różnych produktów, diet czy ogólnie odżywiania.

Prosiłbym o nie tworzenie offtopów. Tutaj tylko o odżywianiu i wszelkich tematach z nim związanych (nie fantazjować za bardzo, tzn. nie wykraczać umyślnie poza temat odżywiania tłumacząc się jakimiś powiązaniami z kosmosu), więc zdecydowanie jest o czym pisać.

To na początek napiszę, że sporządziłem całkiem przydane narzędzie do notowania codziennej diety. Polega to na wprowadzaniu produktów, które się zjadło w danym dniu do tabelki w postaci: ilość (g), kalorie, cena. Po wpisywaniu tych wartości do odpowiednich komórek, Excel czy Open Office (używam tego drugiego - do pobrania i użytki za free) automatycznie oblicza sumę dla każdego dnia. Obliczana też jest suma tych wartości w każdym tygodniu. Z 4 tygodni obliczana jest suma, więc mamy ilość kalorii w każdym dniu, tygodniu i +/- miesiącu. Dodatkowo obliczana jest średnia dzienna (suma z miesiąca /28 dni) więc ma to sens po wypełnieniu 4 arkuszy dla każdego tygodnia. Średnia tygodniowa też jest obliczana, jednak też ma ona sens po uzupełnieniu całego arkusza.

To jest domyślne zachowanie. Można wpisać swoje regułki i obliczyć np. średnią z 3 dni jak jesteśmy niecierpliwi.

Tak wygląda przykładowa tabelka dla 1 dnia z moimi danymi dotychczas uzupełnionymi:
[Obrazek: f12c1ab5b92c6.png]
Tabelkę dla tygodni, miesiąca i średnich znajdziemy na dole pierwszego arkusza. Zwróćcie uwagę na możliwość przemieszczania się między arkuszami:
[Obrazek: dc5c2cf9f1479.png]

Możecie się tym dzielić tu na forum (mile widziane), ale możecie użyc tego tylko do własnych celów. Do obliczenia kalorii i oszacowania ile produkt waży polecam stronkę ileważy.pl. Wystarczy wpisać w google nazwę produktu i dopisać "ilewazy". Jak będziecie dokładni to od Was zależy. Miło jeśli ktoś skorzysta. Arkusz możecie pobrać tutaj:
http://przeklej.org/file/34GESH/Kalkulator.kalorii.ods
https://megawrzuta.pl/download/e7e9ec857...3fc46.html
W przypadku pierwszego linku musiałem kliknąć zignorowanie bezpieczeństwa (sprawdzone, jest ok). Jeśli ktoś nie ufa takim stronkom to może wejść w drugi link, w tym przypadku trzeba odczekać kilkadziesiąt sekund i pobieranie zacznie się automatycznie.

Aby móc go edytować, klikamy na niego prawym, wybieramy Właściwości i na dole okienka odznaczamy opcje "tylko do odczytu".

Ten kalkulator to tylko tak wrzuciłem gdyby, bo moze komuś się przyda. Temat stanowi rozmowy o produktach spożywczych i odżywianiu, ale jeśli kto zdecyduje się na dzielenie swoim dziennikiem kalorii to byłoby bardzo fajnie    :Uśmiecha się:
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis chory na nieśmiałość:
  • Area, Judas
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.