- Wyalienowanie
#1
Witam.
Możliwe, że to zagadnienie było tu już poruszane i jeśli tak jest to bardzo przepraszam!

Opowiem wam kilka słów o sobie. Mam 21 lat, studiuje w jednym z największych miast w Polsce, ale pochodzę z zupełnie innego miejsca.
Od zawsze trudno mi było zawierać znajomości. Zazwyczaj wygląda to tak, że pod wpływem przymusu np. wspólnego chodzenia na jakieś zajęcia rozmawiamy ze sobą, ale ciężko mi utrzymać trwalsze relacje. Ale nie o tym w tym wątku chciałbym rozprawiać.

Od jakiegoś czasu staram się siadać na wykładach w większych skupiskach, aby móc się przełamywać do ludzi i od jakiegoś czasu lepiej mi to idzie, ale pojawił się problem, który może prowadzić do powrotu koszmaru samotności absolutnej. Tym problemem jest to, że nikt nie chce ze mną gadać. Często wygląda to tak, że podczas przerwy staram się włączyć do jakiejś dyskusji, ale wszyscy mnie totalnie olewają. Często jest wręcz tak, że siedzę między ludźmi, którzy ze sobą rozmawiają i traktują mnie jak ducha, jakby mnie nie było.

Zazwyczaj po czymś takim jak najszybciej uciekam do akademika i siedzę w nim sam, ponieważ współlokatorzy siedzą ze swoimi dziewczynami i wieczorem patrzę jak szczęśliwi wracają, a ja czuję się z każdym dniem coraz bardziej samotny i wyalienowany, chociaż naprawdę się staram zmienić to!!!

Co mam robić???
Odpisz
#2
Część Rudy
Niestety sam nie znalazłem sposobu, żeby zainteresować sobą innych ludzi, może trzeba ćwiczyć small talk do upadłego
Odpisz
#3
Dobrze, że idziesz tam gdzie jest strach, czyli do grupek ludzi. Co ja mogę powiedzieć, rób rzeczy których się boisz i tylko to cię rozwinie, jeśli tego nie zrobisz, zawsze, ale to zawsze będzie tak samo.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis dernesox:
  • spoon2017
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.