- Wygląd zewnętrzny...
#1
Od dziecka każdemu z nas powtarzano "musisz być przystojny". Wpajano nam, że brzydcy faceci nie mają szans na dobre życie. Ile w tym prawdy? Wydaje mi się, że bardzo dużo! Media kreują obraz przystojnego, wysokiego i szczupłego mężczyzny o ciemnych włosach i niebieskich oczach. Brzydki jest zazwyczaj głupim, naiwnym kretynem, ewentualnie wrednym i złym ojcem lub teściem. Na każdym kroku, z plakatów śmieją się do nas wysocy i szczupli bruneci o nieskazitelnej, męskiej urodzie. Mężczyzna ma być symbolem siły i męskości. Kto będzie zajmował się jego intelektem? Ważne, żeby był "reprezentacyjny". Skończyłeś studia, masz doktorat ? Nie liczysz się, jeśli jesteś niski, masz piwny brzuch i zakola! Oczywiście, że przesadzam! Ale, niestety, wiele w tym prawdy. Znam pewnego chłopaka, który skończył jeden kierunek studiów, zaczyna drugi, jest niesamowicie inteligentny, ma poczucie humoru, jest świetnym przyjacielem, ale co tu dużo mówić, nie jest przystojny. Wielu ludzi uznało go za wrednego i złośliwego dupka zanim zamienili z nim kilka słów. Zanim z nim porozmawiali w ich mentalności uznany został za wstrętnego, namolnego paszteta. Ma niewielu przyjaciół i znajomych. Nie ma dziewczyny. Przyjaźni się z nim parę przystojniejszych chłopaków, bo na jego tle wyglądają atrakcyjnie. Na każdym kroku spotykam się z tym samym. Brzydki mężczyzna nie zostanie piosenkarzem czy aktorem, nie będzie pracować w miejscu, gdzie ludzie na niego patrzą. Taki chłopak, który jest uznany za nieładnego uważa się za przegranego. Nie stara się nawet iść do fryzjera, na siłownię czy do solarium, bo i po co, i tak jest brzydki... Nie dba o siebie, staje się jeszcze mniej atrakcyjny w oczach innych, zamyka się w domu, żeni się z pierwszą, lepszą kobietą, która go zechce. Potem ona go zdradza, w końcu zostawia go dla przystojniejszego, a on zostaje w domu z trójką dzieci. Koło się zamyka. Szkoda, że tak jest. A może, gdyby nie głupi sztywny kanon piękna, który wpaja się nam od dzieciństwa, ten mężczyzna miałby szansę znaleźć szczęście? Znalazłaby kobietę, dla której byłby przystojny, znalazłby pracę, w której czułby się spełniony. Tylko, że przeciętna kobieta nie chce "brzydala". Nawet, jeśli sama jest brzydka, gruba i do tego piegowata musi mieć przystojnego chłopaka. Bo tak wypada. Dlatego, często jest tak, że kobieta nie wybierze tego brzydkiego, nie dlatego, że przeszkadza jej jego wygląd, ale dlatego, że koleżanki by się z niej śmiały! Brzydki chłopak ma gorzej w życiu. Musi nadrabiać wiecznie dobrym nastrojem (nawet udawanym), musi być dla wszystkich miły, robić wiele rzeczy na przekór sobie.
Drogie forumowiczki! Przyznajcie się same przed sobą... Zdarza się wam czasem, że widzicie brzydkiego chłopaka i od razu odwracacie od niego wzrok, nie chcecie z nim rozmawiać, macie wrażenie, że jest gorszy? Obawiam się, że wiele z was przyzna, że tak czasem jest.... Niestety, każdemu z nas zdarza się oceniać drugą osobę po wyglądzie. Przyznacie jednak, że prędzej wybaczycie błąd przystojnemu mężczyźnie, niż brzydkiemu? Łatwiej jest ośmieszyć brzydkiego chłopaka, niż przystojnego, prawda?
Brzydki mężczyzna nie tylko ma mniejsze szanse na znalezienie żony, ale też przyjaciółki czy przyjaciela. Chyba, że tak samo brzydkiej lub brzydkiego, jak on....
Czy zawsze tak będzie, że mężczyzna jest oceniany według wyglądu, a kobieta według intelektu? Czy musi być tak, że gruba dziewczyna jest sympatyczną grubaską, a niski chłopak, wrednym kurduplem? Nie tylko media i reklamy są temu winne, ale my sami też. Czy nie warto nauczyć się oceniać ludzi po tym, co robią, a nie jak wyglądają? Zacząć chyba należy od innego wychowywania dzieci i zmiany mentalności nam samym.
Brzydki nie znaczy gorszy, a poza tym.... Znacie bajkę o brzydkim kaczorku, prawda?
To jest wypowiedź człowieka z pewnego internetowego forum. Jak sądzicie czy brzydki chłopak z fobią społeczną będąc "brzydkim", lub takim, który się za takiego uważa, z zerową samooceną, lub też z "ujemną" ma szansę na miłość?
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.