- Wykształcone średniowieczne kobiety?
#1
"Rzadki pigment znaleziony w szczęce ujawnia zaskakujące informacje o średniowiecznych kobietach

Historycy od dawna zakładali, że to mężczyźni, głównie mnisi, zajmowali się misternie kaligrafowanymi i ilustrowanymi dziełami. Słuszność tej kwestii zaczęto jednak niedawno badać. Wiele wskazuje na to, że kobiety w zakonach nie tylko potrafiły pisać, ale także były znakomitymi twórczyniami książek w średniowieczu.
Dowód znaleziono w szczęce średniowiecznej kobiety pochowanej około 1000-1200 roku w żeńskim klasztorze na terenie Niemiec. Wskazówką okazał się niebieski atrament.

- Opierając się na rozmieszczeniu pigmentu w ustach, doszliśmy do wniosku, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że sama malowała pigmentem i lizała koniec pędzla podczas malowania."

https://nauka.rocks/zenscy-skrybowie/
Odpisz
#2
[Obrazek: featured-virginia-wolf-600x337.jpg]

[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis argo:
  • dziewczyna z naprzeciwka
Odpisz
#3
(16 Sty 2019, Śro 18:04)argo napisał(a): [Obrazek: featured-virginia-wolf-600x337.jpg]
No jestem ciekawy czy rzeczywiście za członkami organizacji z takim logo (Anonymous) w większości kryły się kobiety... Cóż, to chyba najlepiej obrazuje logikę i zakłamanie feministek.
[Obrazek: latest?cb=20161002123742&path-prefix=pl]
Odpisz
#4
(16 Sty 2019, Śro 18:12)chory na nieśmiałość napisał(a):
(16 Sty 2019, Śro 18:04)argo napisał(a): [Obrazek: featured-virginia-wolf-600x337.jpg]
No jestem ciekawy czy rzeczywiście za członkami organizacji z takim logo (Anonymous) w większości kryły się kobiety... Cóż, to chyba najlepiej obrazuje logikę i zakłamanie feministek.
[Obrazek: latest?cb=20161002123742&path-prefix=pl]


[Obrazek: comment_azZaWaRlh2bOXHwrZrRIEFqJG3LVpD8t.jpg]
Odpisz
#5
Mniszki kopistki, epokowe odkrycie. Niesamowite. Kto by pomyślał, że mniszki jak najbardziej również przechodziły formację intelektualną w klasztorach i zajmowały się przepisywaniem książek czy tworzeniem takich czy innych dziełek.
Nu ale to dobrze, że ten postęp myślowy dociera nawet w tak zabobonne miejsca jak lewackie i feministyczne stronki. Wprawdzie to, że Średniowiecze było epoką blasków i cieni, a nie tylko cieni, odkrywali już daleko ponad kilkadziesiąt lat temu nawet tacy liberalni badacze jak Le Goff czy Huizinga, ale jak widać, niektórzy potrzebują więcej czasu, żeby oswoić się z pewnymi rzeczami. Lepiej późno niż wcale   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:

Inna sprawa, że wyprowadzanie ogólnych wniosków o epoce trwającej prawie 10 wieków na jednym przykładzie – a tak to się prezentuje właśnie w tym "niusie" – może rozbawić do łez. Przypominają mi się zaraz wikińskie wojowniczki. Jak wiadomo odkryto ponad 20 grobów wikińskich wojowniczek (a dokładniej kobiet pochowanych z bronią, co nie musiało oznaczać, że były wojowniczkami, mogły być również dobrze znachorkami), co niektóre środowiska hurr durr przyjęły za dowód, że kobiety mężnie walczyły u boku mężczyzn i w ogóle Skyirm motzno, panie w futrzanym bikini, czego odbicie da się znaleźć w niektórych serialikach uczących historii.

20 grobów na pół miliona wszystkich odkrytych z epoki wikingów, dodajmy.
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis Ksenomorf:
  • qaz21122, dangerous
Odpisz
#6
Chory na nieśmiałość, kompletnie nie zrozumiałeś postu @argo
Odpisz
#7
(29 Sty 2019, Wto 16:39)dziewczyna z naprzeciwka napisał(a): Chory na nieśmiałość, kompletnie nie zrozumiałeś postu @argo
Znając chorego, to był po prostu żart   :Stan - Uśmiecha się:
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis vesanya:
  • L1sek, Kiwi
Odpisz
#8
Nie wykluczam, ale chyba nie muszę Ci tłumaczyć, dlaczego umniejszanie i wyśmiewanie roli kobiet w rozwoju cywilizacji jest nie na miejscu, a wręcz niebezpieczne. A biorąc pod uwagę jak często na tym forum pojawiają się obraźliwe komentarze na temat kobiet i feminizmu, raczej założę, że w grę wchodziły negatywne intencje niż niewinny żarcik.
Odpisz
#9
@dziewczyna z naprzeciwka to był tylko niewinny żarcik. Temat do zamknięcia.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kobiety rzadziej reanimowane przez przechodniów dziewczyna z naprzeciwka 2 338 03 Lut 2019, Nie 17:02
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Kobiety zmuszane rytuałami vVoodoo do nierządu? dziewczyna z naprzeciwka 0 101 02 Gru 2018, Nie 2:34
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Kobiety zmuszane do małżeństwa w Niemczech! dziewczyna z naprzeciwka 0 110 26 Lis 2018, Pon 16:20
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Mężczyźni, którzy poślubili inteligentne kobiety żyją dłużej dziewczyna z naprzeciwka 3 105 04 Paź 2018, Czw 22:57
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.