- Wylewanie żali na forumku
#1
Tak, wiem, na pewno był już taki temat i nie będzie chciało wam się powtarzać. Chciałam się podzielić swoimi refleksjami na temat sensu żalenia się i poznać wasze zdanie na ten temat. Nie ma tutaj nic specjalnie odkrywczego, ale może nie macie życia, więc możecie zmarnować trochę czasu na czytanie tych wypocin.

Mogłoby się wydawać, że podzielenie się z kimś swoimi problemami sprawi, że poczujemy się lepiej. Czy tak jest w istocie? Częstą praktyką jest pisanie o swoich wadach. Tych zmyślonych i prawdziwych albo przejaskrawionych. Oczekiwaną wartością jest, że ktoś napisze, że to nieprawda. I rzeczywiście wtedy jest lepiej. Jednak nie zawsze się tak zdarza. Niektóre posty zostają niezauważone albo zignorowane. A wtedy dość łatwo dojść do wniosku, że to, co napisaliśmy to czysta prawda, skoro nikt nie zaprzecza. Oprócz tego słowo pisane jest bardziej dobitne niż krążące gdzieś myśli. Wg licealnej lektury dopasowujemy swoje zachowanie do obrazu tego, jacy jesteśmy w czyichś oczach. Nie będzie więc żadnym objawieniem, jeżeli rozciagniemy to do siebie - dopasowujemy swoje zachowanie do swojego obrazu w głowie, tak naprawdę stając się ludźmi, którymi myślimy, że jesteśmy. Im dłużej piszę, że jestem kupom, tym bardziej czuję, że śmierdzę. Dodatkowo, jeżeli mamy znajomych z forum w realnym świecie, to im również wyostrza się węch.

Nikogo ta uwaga nie obchodzi oprócz mnie, ale jestem najważniejszą osobą w moim życiu, więc pozwolę sobie ją dopisać. Tym postem udało mi się przenieść w krainę gimbazjalnych rozprawek. Pisałam wtedy dokładnie w ten sposób - dziwnie i pretensjonalnie. I na takie same tematy, odkrywając wszystko, co już dawno zostało odkryte. Może to i dobrze, że nie poszłam do humana    :Wystawia język:
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.