- występy publiczne - warsztaty
#1
witam wszystkich
Dawno już nie zaglądałem na forum i niewiele tak na prawdę na nim się udzielałem ale postanowiłem powrócić i zamieścić kolejne ogłoszenie.
Kiedyś już próbowałem zrobić coś podobnego ale niestety nie udało się z braku chętnych. Chodzi mianowicie o warsztaty dla osób, które mają problemy z wystąpieniami publicznymi. Na początek chciałbym zebrać taką kilku osobową grupkę aby w zamkniętym gronie poćwiczyć sobie przemawianie lub czytanie tekstu. Wiele osób ma tak na prawdę z tym problemy ale niewiele decyduję się coś z tym zrobić (może i dlatego, że brakuję ośrodków, które oferują taką pomoc). Rozmawiałem już z osobą, która może poprowadzić takie zajęcia tak więc mamy już połowę sukcesu. Druga połowa to chętni. Potrzebne będzie tak ok. 7-8 osób może więcej to już zależeć będzie od uczestników w jakiej grupie będą się czuli dobrze.
Spotkania te odbywałyby się w Krakowie raczej w soboty.
Więcej info na pw
Odpisz
#2
Pomysł dobry, ale problemy z przemawianiem mają nawet osoby bez fobii, więc nie sądzę, żeby to była rzecz pierwszej potrzeby dla fobika. Ale to moje odczucie, inni będą mieli pewnie przeciwne zdanie   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#3
ja bym się chętnie zapisała,
gdyby nie Kraków   :Stan - Uśmiecha się - LOL:
Odpisz
#4
W Krakowie jest też ośrodek doradztwa dla artystów, ale zajmują się ogólnie osobami, które występują publicznie, prowadzą warsztaty na temat tremy i radzenia sobie z nią. Chętnie bym się wybrała, tylko do Krakowa to ja muszę całą Polskę przejechać...
Odpisz
#5
A cena?...
Odpisz
#6
100 zł/3 godz.
Odpisz
#7
To dużo (nawet, jeśli inne takie warsztaty są droższe).
Odpisz
#8
też mi się wydaje, że dużo, zwłaszcza, że to warsztaty 'hurtowe' a nie indywidualna praca z pacjentem.

chociaż, może, to w sumie 3h   :Stan - Zastanawia się:
Odpisz
#9
No cóż jeśli to drogo to nic nie poradzę. Ja mam szansę dzięki temu coś zmienić i jestem w stanie wydać nawet dużo więcej. Tak swoją drogą to sprawdźcie sobie ile kosztuje sama konsultacja w niektórych gabinetach.
Odpisz
#10
wizo napisał(a):Ja mam szansę dzięki temu coś zmienić
Ale co zmienisz? Będziesz fobikiem umiejącym przemawiać przed innymi fobikami?
Odpisz
#11
Jest wielu fobików, którzy normalnie funkcjonują na co dzień ale kiedy przychodzi się zmierzyć z publicznością nie dają sobie z tym rady. Wiem to bo czytałem już takie posty i sam też taki jestem a ponieważ obiecałem sobie, że będę przełamywał kolejne bariery (a było ich trochę) to chcę zorganizować tę grupę. Pomaga mi w tym inna osoba niezwiązana z tym forum ale też mająca fobię dokładnie glassofobię.
Odpisz
#12
Drogo, ale zawsze coś. Kurczę, przydałyby mi się takie warsztaty, w czerwcu czeka mnie sporo egzaminów (koniec roku szkolnego w szkole muzycznej i egzaminy wstępne na akademię), a na ostatnim szkolnym egzaminie trzęsłam się do tego stopnia, że było to widać i komisja z litości podniosła mi trochę ocenę   :Stan - Niezadowolony - Obraża się: No, ale do Krakowa niestety nie podaję, za daleko
Odpisz
#13
Wszyscy się uparli, że drogo. Widzę iż muszę trochę powalczyć z tą opinią   :Stan - Uśmiecha się - LOL: Porównajcie to do ceny w prywatnych gabinetach. Tyle to biorą czasami za godzinkę albo porównajcie to do ceny powiedzmy korepetycji albo nie wiem czego jeszcze... Brakuje mi już pomysłów. Ja tylko staram się Was zachęcić i to wszystko. Właśnie przypomniałem sobie pewien opis który tu doskonale pasuje (nie pamiętam czy to z tego forum czy z innego dlatego przepraszam za mały plagiat) "jeśli ktoś chce znajdzie sposób jeśli nie znajdzie powód" i tym optymistycznym akcentem zakończę mojego posta :-)
Odpisz
#14
No w porównaniu do czegoś, to może jest taniej, ale to i tak jest sporo, z tym, że ja bym i tak więcej zabuliła za dojazd tam niż za same warsztaty, jakby było bliżej, to bym się skusiła. Tymczasem , o ile pogoda pozwoli, w ramach ogrania się przed tymi egzaminami zamierzam wyjść na ulicę i grać, będzie ciekawie xD
Odpisz
#15
Czasem cena nie gra roli. Choć ja jestem sceptykiem i ciężko mi uwierzyć, by te parę godzin mogło coś zmienić :-)

anyway dobrze, że ktoś się stara i takie ogłoszenia widnieją.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Warsztaty komunikacji interpersonalnej. inferno 0 1 367 21 Lut 2016, Nie 14:46
Ostatni post: inferno


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.