- Youper - monitorowanie nastroju
#1
Polecam tę aplikację, używam jej już około miesiąca, myślę, że i Wam mogłaby się przydać.
Youper udaje terapeutę i pyta raz dziennie jak się czujemy, a następnie jakie czynniki wpływają na taki nastrój. Po jakimś czasie przygotowuje prosta analize, tzn. jakie czynniki (np. sen, aktywność fizyczna, spędzanie czasu z rodziną) wiążą się z konkretnymi uczuciami, np. lęk, zmęczenie, szczęście, spokój.

Jak zaznaczymy zły nastrój to proponuje np. medytacje albo mindfulness, a ma sporą bazę nagrań do wyboru.

Poza tym można co dwa tygodnie wypełniać krótki test pod kątem depresji, fobii, zaburzeń lękowych i innych, co pomaga z perspektywy czasu ocenić czy jest z nami coraz lepiej.
Po dłuższym korzystaniu możemy zobaczyć wykres jak przebiegało nasze samopoczucie w ostatnim czasie co może być przydatne do wyciągania jakichś wniosków, tym bardziej jako dodatek do prawdziwej terapii.

Jedyny warunek to jako taka znajomość angielskiego, bo aplikacja nie jest przetłumaczona.
Z tego co przeczytalam to jej pomysłodawcą i współtwórcą jest psychiatra, więc tym bardziej myślę że warto spróbować, jak dla mnie robi robotę   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis mardybum:
  • damiandamianfb, karmazynowy książę
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.