- Zagadki i łamigłówki.
#1
Jestem ciekawa, jaki jest Wasz stosunek do tego typu zadań. Czy lubicie je rozwiązywać? Lubicie zagłębiać się w nie, godzinami zmagać ze swoim brakiem pomysłu na rozwiązanie? Czy może trzaskacie jedną za drugą i nie sprawia Wam to żadnego problemu? Albo są to dla Was miłe, relaksujące sposoby rozrywki?

Ze mną to jest tak: zagadek nie cierpię, bo mi nie wychodzą. Za bardzo mnie stresuje to, że obawiam się, iż nie sprostam. W efekcie zamiast podejść do tego jak do zabawy, napędzam spiralę dołowania się brakiem rezultatów. Jest w necie pewna gra logiczna, która przyprawiła mnie o wiele bezsennych nocy już. Wciągnęłam w granie kilka bliskich osób i w efekcie koszmarnie się zdołowałam, ponieważ wszyscy radzili sobie z nią lepiej, niż ja. W efekcie przestałam grać. Potem do tego wróciłam, ale z moim obecnym nastawieniem widzę, że nie ma to już większego sensu. Nie traktuję tego jak rozrywkę, tylko jak znienawidzone zadanie do wykonania, żeby sobie (?) coś udowodnić.

Za każdym raziem, kiedy biorę się za jakieś zagadki albo inne gry wykorzystujące logiczne myślenie (kostka Rubika też mi daje w kość ambicjonalnie), boję się, że sobie nie poradzę i udowodnię sobie oraz innym, że jestem zwyczajnie głupia.
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.