- zahartowani - osoby po pięćdziesiątym roku życia
#1
Problem w tym że ja już jestem po 50. Pracuję na uczelni i to jest straszne miejsce. Bezustanny kontakt z ludźmi. Czuję się w pracy jak w beczce z szerszeniami. Czy są tu takie starsze trochę osoby i pracujące w podobnych miejscach? Jak sobie radzicie?
Odpisz
#2
mamahakera napisał(a):Czuję się w pracy jak w beczce z szerszeniami.
Szerszenie nie są takie straszne jak wyglądają, podobno są łagodniejsze niż osy. Osy i szerszenie uwielbiają słodkie soczyste owoce. Późnym latem jadłem śliwki w towarzystwie os. Pod drzewem i na drzewie, w słoneczny dzień, była cała chmura os, brzęczały gdzie nie spojrzeć. Zrywałem owoce po jednym, delektowałem się, palce lepiły mi się od soku, osy chodziły mi po rękach i po owocach które jadłem, fruwały blisko twarzy. Raz niechcący osa znalazła się w moich ustach, ale wyszła z tego bez szwanku (ja też). Zaskoczyło mnie, że nie widziałem aby ktokolwiek poza mną chodził na te śliwki..
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis masterblaster:
  • mardybum
Odpisz
#3
Co ma oznaczać to porównanie ludzi do szerszeni? Ich agresywność czy może hałas/szum jaki robią? Jeśli to drugie, to w miarę jestem stanie zrozumieć, ale i tak uważam że uczelnia to jedno z najlepszych miejsc pracy dla fobika. Po pierwsze dlatego, że obowiązuje tam pewien poziom kultury. Oczywiście różnie z tym bywa u różnych ludzi ale rzadko zdarzają się sytuacje, gdy np. ktoś kogoś otwarcie poniża lub wulgarnie wyzywa (dla mnie osobiście są to najbardziej stresogenne sytuacje). Męczące mogą być ewentualnie zajęcia ze studentami, ale myślę że też do przeżycia. Czego więc konkretnie nie lubisz w swojej pracy?
Odpisz
#4
To fobia nie przechodzi wraz z wiekiem?   :Stan - Różne - Zaskoczony:
Masakra   :Stan - Niezadowolony - Obraża się: Pewnie za 20 lat sam coś skrobnę w tym wątasku.
Odpisz
#5
Ano, przerażające, że można się tak męczyć przez całe życie   :Stan - Niezadowolony - Martwi się:
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zagrożenie życia u bliskiego a spięcia z nim unikowy 4 1 184 21 Paź 2016, Pią 18:56
Ostatni post: unikowy


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.