Ankieta: czy jesteś za tym żeby zlikwidować psychiatrię
Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie.
tak
8.89%
4 8.89%
tak leczenie psychiatryczne nie daje w większości żadnej poprawy
13.33%
6 13.33%
nie
44.44%
20 44.44%
absolutnie powinnio się leczyć tych chorych psycholi z depresją czy fobią społeczną itp
17.78%
8 17.78%
nie wiem
15.56%
7 15.56%
Razem 45 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

 - Zlikwidować psychiatrię?
#1
Kto z was jest za tym żeby zlikwidować psychiatrię a wszystkich pracowników głównie sanitariuszy posłać do wszystkich diabłów ?
Odpisz
#2
...
Odpisz
#3
Gdybyś przeżył to co ja w psychiatryku sam byś tak uważał jak ja! Nawet nie wiesz jak tam traktują chorych! po wyjściu stamtąd większość osób szczególnie po próbie samobójczej jeszcze gorzej się czuję ale ty jesteś zbyt egoistyczny na to żeby to zrozumieć! Tak wogóle to ty byś mnie zamknął w izolatce za takie podejście tak? a wiesz, że dopiero takie podejście do psychiatrii miałem dopiero jak się przekonałem jak tam jest z początku myślałem, że mi tam pomogą, że mogę tam liczyć na wsparcie pocieszenie itd ale tam tylko faszerują psychotropami a jak coś ci się nie podoba to idziesz w pasy!
Odpisz
#4
Luz, chłopaki, nie ma co się unosić   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:

Ja uważam, że psychiatrii, broń Boże, nie należy zupełnie zlikwidować, ale zgadzam się co do tego, że szwankuje mocno (jak wszystko w tym kraju x)) już znam kilka relacji osób, które po wyjściu z psychiatryka czuły się znacznie gorzej, albo może nawet nie odczuwały żadnej różnicy bo nic im to nie pomogło, oprócz tego, że popatrzeli sobie na patologię. Psychiatryk to najwyżej przechowalnia, osoba po próbie samobójczej wychodzi w świat i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znów nie spróbował, bo nie jest pod niczyją kontrolą jeśli sam tego nie chce.

Rozumiem Twój żal Shiryu, ale chyba lepiej będzie jak psychiatria zostanie. Na pewno są w Polsce lekarze którym zależy jednak na tym, żeby leczyć ludzi. Możemy mieć jedynie nadzieję, że w przyszłości sytuacja się poprawi.
Odpisz
#5
...
Odpisz
#6
Psychiatria to nie szpital X. Stąd pewno nieporozumienie. Ja osobiście w szpitalu nigdy nie byłem pacjentem, ale odwiedzałem kogoś i moje obserwacje akurat w tym jednym szpitalu były takie, że pacjenci byli przez niektórych źle traktowani. Co ja piszę - pacjenci. Ze mnie próbowano robić idiotę, z rozpędu, czy co? Psychiatrii nie likwidować, personel szpitalny edukować. Generalnie, tak jak shiryu zauważył problem dotyczy bardziej ludzi mniej wykształconych, o niższej kulturze. Chodzi o to, że często osoba z problemami psychicznymi jest przykra w kontakcie (tego też tam doświadczyłem i gdyby nie to, że miałem świadomość, że są chorzy, to chyba bym im nakopał xD) ale!... powiem Wam, że sobie z nimi radziłem chyba lepiej niż nie jedna osoba z personelu.   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: Jasne, czytelne komunikaty: nie chcę tego (ew. bo to, jak nie dociera argumentacja, to bo tak i już, nie życzę sobie ...). Wracając do zachowania personelu. Są przykre dla nich pewne rzeczy i sobie z tym nie radzą (sami mają problemy, eureka! tak, tak, to do leczenia się nadaje   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:). Ciągnąc dalej: to, że ktoś w chorobie zachowuje się tak, czy inaczej nie tłumaczy złego traktowania. Pobyt w szpitalu powinien pomagać i tylko pomagać, nawet o dodatnim bilansie nie wspominam, powinny wynikać z niego same pozytywy. Dlaczego? Ponieważ negatywy nie są konieczne - są do uniknięcia.

Jeszcze tak dopisując. Wyobrażałem sobie, że takie sytuacje występują raczej tylko na oddziałach dla osób "psychotycznych", nie spodziewałem się, że u "depresyjnych" też tak jest. W każdym razie na pewno są szpitale cieszące się dobrą opinią, jak i przeciwnie.   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#7
tutaj daje wam link o prawdzie o psychiatri:

http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdrow...atria.html
Odpisz
#8
Moim zdaniem psychiatria powinna być wsparciem dla dobrej terapii. Bo to, że coraz więcej ludzi chorych tłumaczy się po prostu szwankowaniem neuroprzekaźników, to już jest masakra. Jak w życiu nie potrafiłeś się zezłościć, albo ze smucić, to normalne że masz nasrane w neuroprzekaźnikach. Także robienie z tego przyczyny jest dopiero chore.

Także jak większość współczesnych terapii wrzucił bym psychiatrie do wspomagania leczenia, nie do głównej metody.
Odpisz
#9
Na jakiej podstawie twierdzisz, że to jest prawda?
shiryu napisał(a):tutaj daje wam link o prawdzie o psychiatri:

http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdrow...atria.html

Przeczytałem pierwsze zdanie i mam na temat tego artykułu takie zdanie, jak on na temat psychiatrii.

Popełniacie błąd. Polega on na tym, że rzutujecie przypadki na ogół, a przypadki nie stanowią o ogóle.
Odpisz
#10
Michał napisał(a):Na jakiej podstawie twierdzisz, że to jest prawda?[quote="shiryu"]tutaj daje wam link o prawdzie o psychiatri:

http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdrow...atria.html


Na takiej, że sam to przeżyłem to co mówią o psychiatrykach a na dodatek jest wiele, wiele innych użytkowników w internecie co piszą jak jest w psychiatryku i wątpie żeby oni kłamali!

Proszę oto linki:
http://www4.forum.o2.pl/temat.php?id_p=5555576&start=30

http://www.kafeteria.pl/przykawie/obiekt.php?id_t=848
Odpisz
#11
Ja nie piszę, że takie fakty nie miały miejsca. Ja piszę, że na podstawie tego, że łatwo zauważać spóźniający się pociąg, błędem jest stwierdzanie, że wszystkie pociągi się spóźniają (lub dobitniej: że nie ma jeżdżącego punktualnie pociągu). (- A to akurat nie nie jest najlepszy przykład. - A, bo mnie zmyliły. xD)

Jeszcze raz powtórzę, mylicie pojęcia. Może to przeformułuję, napiszę inaczej: to, tak jakby ktoś twierdził, że okna są złe, gdy są tylko źle zamknięte. Ano, nie muszą być złe, starczy je prawidłowo użyć i ja twierdzę z całą stanowczością, że są tacy, którzy potrafią to robić. Proporcji, to ja oceniał nie będę, czy większość, czy mniejszość. Dla mnie większość, ale to nie ma w tej dyskusji takiego znaczenia.
Odpisz
#12
weź stary nie dawaj takich przykładów bo nie wiem czy się śmiać czy płakać
Odpisz
#13
shiryu napisał(a):weź stary nie dawaj takich przykładów bo nie wiem czy się śmiać czy płakać
Weź młody ciesz się, że ktokolwiek chce z Tobą dyskutować w tym temacie.
Ankieta jest niepoważna. Nazywasz próbujących rozmawiać z Tobą per "stary" albo "egoisto". W jednej z odpowiedzi na pytanie w ankiecie określasz ludzi z depresją i fobią "psycholami"... yyy, poprawka, nie określasz, jedynie sugerujesz taką odpowiedź.
Oj, wyrozumiali są ludzie na tym forum.
Odpisz
#14
W jednej z odpowiedzi na pytanie w ankiecie określasz ludzi z depresją i fobią "psycholami"... yyy, poprawka, nie określasz, jedynie sugerujesz taką odpowiedź.

No ja dałem taką odpowiedź bo chciałem zobaczyć czy są jacyś ludzie którzy zagłosują no i widocznie są tacy ludzie bez serca nie nie potrafią zrozumieć bo sami takiego czegoś nie przeżyli dlatego pewnie myślą o takich ludziach że to psychole ci idioci co zagłosowali w ankiecie na:
- Absolutnie powinno się leczyć tych chorych psycholi z depresją i fobią społęczną!

Ci ludzie którzy zagłosowali są po prostu inteligentni na poziomie zwierząt a bardziej na poziomie świni!
Odpisz
#15
A może dodać taką opcję "tak, zlikwidować psychiatrię, wszystkich pracowników i przede wszystkim pacjentów"?
Niepoważna ankieta to i głosy padają takie.

Zwierzęta też zlikwidować?
Odpisz
#16
Właściwie to świnia jest bardzo inteligentnym zwierzęciem. Nawet bardziej niż pies   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#17
Może gdyby kiedyś ktoś oswoił świnię i wprowadził ją do domu, to dziś mówilibyśmy o świni - najlepszy przyjaciel człowieka?
Odpisz
#18
jeśli mam być szczery to pomimo całego postępu nie jedna świnia jest mądrzejsza od wielu ludzi

a psychiatra to porządny fach i nie powinno się go likwidować. przynajmniej jedyni na świecie którzy mnie naprawde rozumieją to psychiatrzy hehehhe.   :Stan - Uśmiecha się - Pewny siebie:
Odpisz
#19
shiryu napisał(a):psychiatrzy dla zwykli <cenzura> obejrzycie sobie cały ten film :

http://www.youtube.com/watch?v=Prt6KifP6co
Proszę nie pisz tak mocnych zarzutów na zasadzie oszczerstw. Tłumaczenie materiału jest pocięte, cały materiał bardzo niepokojący z powodu swojej tendencyjności. Lektor się zacina, ma niepewny głos. "Psychiatrzy zapytani o naukowe podstawy ich zawodu nie mogli zaoferować nic prócz wymówek" - weź mnie nie rozśmieszaj, proszę. W materiale pokazani są przechodnie na ulicy, którzy kręcą głową. Zlituj się nad moim monitorem, bo akurat jem.

Chciałeś zwrócić naszą uwagę na pewien problem i zrobiłeś to, ale nie pozwolę na sianie paniki, masz zaprzestać takiej działalności. Ludzie mają chodzić do lekarza specjalisty, otrzymywać pomoc i nie dopuszczać w miarę możliwości do pogorszenia swojego zdrowia psychicznego. Jeśli zostałeś pokrzywdzony przez służbę zdrowia w Polsce, to zwróć się do Rzecznika Praw Pacjenta, załóż sprawę w Sądzie. Tutaj swojej kampanii nie przeprowadzaj w taki sposób
Odpisz
#20
"Psychiatrzy zapytani o naukowe podstawy ich zawodu nie mogli zaoferować nic prócz wymówek" - weź mnie nie rozśmieszaj, proszę. W materiale pokazani są przechodnie na ulicy, którzy kręcą głową. Zlituj się nad moim monitorem, bo akurat jem.


Ty mnie nie rozśmieszaj bo psychiatria tak naprawdę nigdy nikogo nie uleczyła!
Odpisz
#21
Znam inne przypadki, ale również takie, które w Twojej rzeczywistości stanowią 100% (np. śmiertelny jeden, ale to znajomego znajomy znajomego i Kot w Butach). Zastanawiające, że Cię śmieszę.
Odpisz
#22
http://www.anty-psychiatria.info/cms/pag...hp?lang=DE

znalazłam coś takiego na jednym forum - do zapoznania się. ciekawe co myślicie.
Odpisz
#23
Michał jaki ty jesteś prytmitywny i arogancki
Odpisz
#24
Wysłany: w Śro 10:45, 06 Kwi 2011, shiryu (Przeczytał: 1 temat) - napisał(a):Michał jaki ty jesteś prytmitywny i arogancki
Różni są ludzie i różne mają zdania o innych. O mnie też mam nadzieję mają różne zdanie. Cieszę się, że pamiętasz o tym, żeby nie być prymitywnym i aroganckim. Nie wiem, co ci ("c" celowo z małej   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:) się stało, że dostrzegasz gdzieś w mojej postawie coś prymitywnego, czy aroganckiego, ale chcę cię uświadomić, że może to wynikać nie tylko z moich ograniczeń.   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#25
...
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.