- Żyjemy w międzynarodowych obozach pracy
#1
Żyjemy w międzynarodowych obozach pracy

"Większość ludzi nie pracuje dziś nad tym, co sprawia im przyjemność, poszerza horyzonty, pozwala się rozwijać albo pomagać innym. Większość ludzi pracuje, bo musi. Pracuje, żeby przeżyć. Jak nie będzie pracować, to – w zależności od miejsca, w którym żyje – albo umrze z głodu, albo się spauperyzuje, albo trafi do zakładu zamkniętego jako jednostka antyspołeczna.

życie większości z nas polega na tym, że musisz albo znaleźć robotę, albo związać się z kimś, kto taką pracę ma. I jedno, i drugie jest formą uzależnienia. A potem? Praca, praca, praca, praca. W czterech na pięć przypadków dzieje się to według scenariusza: robisz rzeczy, które ktoś inny każe ci zrobić, i w sposób, jaki ktoś inny chce, by to było zrobione. Nieważne, czy jesteś pracownikiem fizycznym czy umysłowym."

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka...pracy.read
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozpoczynanie pracy przed 10.00 może być porównywalne do średniowiecznych tortur dziewczyna z naprzeciwka 13 322 07 Cze 2019, Pią 18:22
Ostatni post: Kiwi
  Nie przyjęli jej do pracy, bo odmówiła podania ręki rekrutującemu.. dziewczyna z naprzeciwka 0 52 01 Lis 2018, Czw 21:40
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Rymanowski rezygnuje z pracy w TVN Supa 0 39 13 Paź 2018, Sob 15:45
Ostatni post: Supa


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.